Par ko jums jāatceras, pērkot bērna kurpes? 0
Par ko jums jāatceras, pērkot bērna kurpes?

Bērna apavi ir viens no svarīgākajiem apģērba elementiem, kam katram vecākam vajadzētu pievērst uzmanību. Un runa nav tikai par to izskatu un atbilstību bērna garderobei! Labi izvēlētas kurpes ir ļoti svarīgas bērna pēdu attīstībai un veselībai. Tātad, ko vērts zināt pirms bērna apavu iegādes? Lasiet tālāk!

Kad pirkt pirmo pāri kurpju bērnam? Speciālistu viedokļi šajā jautājumā ir vienbalsīgi – jo vēlāk bērns saņem apavus, jo labāk. Galvenokārt runa ir par atbilstošu sajūtu pret segumu un bērna pēdu sensorajām sajūtām, kas var tikt ierobežotas ar kurpēm. Skriešana basām kājām ļauj pienācīgi vingrināt muskuļus un veidot attīstošās kājiņas.

Tātad, kad tad ģērbt bērnam pirmos apavus? Brīdī, kad sāk patstāvīgi staigāt ārā vai kad nepieciešams aizsargāt bērna pēdu no aukstuma. Mājās vai pazīstamā pagalmā droši ļaujiet bērnam staigāt bez kurpēm (nu, ja vien nav ziema, tad ne obligāti ;)).

Un ko darīt ar bērniem, kas vēl nestāv uz kājām? Vecāku vidū rodas dilemmas par apaviem bērniem, kas vēl nestāv uz kājām. Ja pirmos apavus vajadzētu ģērbt pēc iespējas vēlāk, tad kā aizsargāt mazuļa pēdas no aukstuma? Ir vairāki risinājumi:

gatavi kombinzoni ar pārklātām pēdām; zeķes (vērts apsvērt pretslīdes opciju); kurpītes nestāvēšanai – īpaši radīti apavi bērniem, kas vēl nestāv uz kājām. Par to vairāk esam rakstījuši ŠAJĀ RAKSTĀ.

Kāpēc bērna apavu izvēle ir tik svarīga? Bērna pēda attīstās gandrīz līdz 7 gadu vecumam. Šajā laikā tā piedzīvo daudzas pārmaiņas, kas palīdz bērnam iegūt atbilstošu stāju. Tāpēc ir ļoti svarīgi nodrošināt viņam pareizus apstākļus staigāšanai. No pareizas pēdu formas atkarīga būs viņa nākotnes veselība un dzīves komforts!

Galvenie principi, izvēloties bērna kurpes Izskatās, ka ir pienācis īstais brīdis iegādāties kurpes bērnam. Uz ko tad vērts pievērst uzmanību, pirms ielikt pirmo pāri grozā?

Materiāls Pēdai jāelpo! Tāpēc izvēlieties bērna kurpes no elpojošiem materiāliem. Pretējā gadījumā mazuļa kāja svīdīs, un tas var izraisīt nepatīkamus ādas kairinājumus un berzi.

Pēdas zole Mīksta, viegla, elastīga – trīs svarīgākās īpašības, kādas jāievēro, izvēloties bērna kurpes. Tās nedrīkst pārmērīgi noslogot mazuļa pēdu staigājot. Elastīgajiem apaviem arī jābūt viegli pagriežamiem jebkurā virzienā, it īpaši tur, kur bērna pēda locās pie pirkstiem.

Plašs purngals Šeit runa ir par atbilstošas vietas nodrošināšanu pirkstiņu kustībām. Saspiesti pirksti var izraisīt pēdas deformāciju, savukārt pārāk brīvi – pirkstu saraušanos staigājot.

Aizdare Labākā forma bērna kurpju piemērošanai ir šņorēšana. Svarīgi, lai ne tikai cieši sasietu šņores ap potīti, bet visā apavu garumā.

Arī kurpes uz lipšķiedras ir diezgan laba alternatīva. Lai gan tās nevar tik precīzi piemērot kā šņores, tās ļauj bērnam lielāku patstāvību apģērbšanās procesā.

Izmērs Svarīgākais elements, piemērojot bērna apavus, ir izmērs – un runa nav tikai par zolītes garumu! Svarīga ir arī pēdas platums un augstums (t.s. arkas augstums).

Tāpēc ieteicams bērnu ņemt līdzi uz kurpju iegādi. Taču, ja tas nav iespējams, jāizmēra pēda pareizi. Labākais veids ir uzzīmēt noslogojuma kontūru uz kartona. Pēc tam pie pirksta augstuma pievienojiet dažus milimetrus (ieteikumi saka no 5 līdz pat 15 mm) un gatavs.

No vienas puses, speciālisti uzsver, ka bērna kurpes jābūt atbilstoši izmērītām, no otras puses, pie pēdas izmēra jāpievieno pat 1,5 cm garums. Kāpēc tā?

Tas nav par apavu iegādi „uz augšu”, bet par atbilstošas pēdas kustības nodrošināšanu staigājot un vietas atstāšanu kājiņas izaugsmei.

Atceries, ka Tavs bērns intensīvi attīstās, un kurpes var kļūt par mazām pat no dienas uz dienu! Tāpēc mēriet mazuļa pēdas ik pēc 2–3 mēnešiem, lai būtu pārliecināti, ka iegādātie apavi joprojām ir labi.

Bērna apavu augstums Pastāv mīts starp vecākiem, ka labas bērna kurpes jāsniedzas aiz potītes. Gluži pretēji – labi, ja pirmie apavi nav pārāk augsti, lai netraucētu pēdas kustībām staigājot.

Un kas tad ar ziemas kurpēm, kur parasti sastopamas augstākas augšdaļas? Nav jums jāatsakās no tām! Vienkārši izvēlieties modeļus, kuru augšdaļa ir pietiekami mīksta un elastīga.

Dizains Pašlaik tirgū ir pieejami dažādi bērnu apavu modeļi. Tāpēc, ja Tava meita, piemēram, mīl rozā akcentus, noteikti atradīsi modeli, kas būs vienlaikus modīgs un ērts.

Vienmēr pērciet jaunas kurpes bērnam! Kāpēc tik svarīgi, lai bērnam būtu jaunas kurpes? Tāpēc, ka apavi vienmēr pielāgojas bērna pēdas formai. Ja izvēlēsieties lietotu modeli, riskējat ar kājiņas deformāciju. Tāpēc vienmēr izvēlieties jaunas kurpes bērnam – tādā veidā rūpēsieties par viņa pareizu attīstību.

Pirmā acu uzmetiena brīdī šķiet, ka pareizo bērna apavu izvēle ir diezgan grūts uzdevums. Tomēr neuztraucieties – daudzi veikali piedāvā palīdzību pareizā modeļa izvēlē Jūsu mazulim, un ar laiku arī Jūs attīstīsiet atbilstošus ieradumus. Prakse rada meistarību!

Publicējiet komentārus (0)

Submit
uz augšu
Sklep jest w trybie podglądu
Skatīt vietnes pilno versiju
Sklep internetowy Shoper Premium