Krāsu evolūcija bērnu modē: No dzimumu noteiktām krāsām līdz neitrālām tonēm 0
Krāsu evolūcija bērnu modē: No dzimumu noteiktām krāsām līdz neitrālām tonēm

Vai jūs esat noguruši no rozā un zilā krāsas? Izvēlieties neitrālās krāsas bērnu apģērbam. Rozā kleita meitenēm, zils kombinezons zēniem... Lai gan mazi bērni daudz neatšķiras, sabiedrība no paša dzīves sākuma pieprasa redzamu dzimumu atšķirību to garderobē. Tomēr arvien vairāk vecāku iebilst pret šīm prasībām un izvēlas neitrālu krāsu apģērbu.

Kāpēc tieši šādas krāsas ir piešķirtas dzimumiem? Vai neitrālas krāsas bērnu apģērbam un meiteņu kleitām ir patiešām labs risinājums?

Kāpēc rozā krāsa ir piešķirta meitenēm, bet zila krāsa - zēniem? Pretēji izplatītajam uzskatam, rozā krāsa nemaz nav vienmēr piederējusi meitenēm, bet zila - zēniem. Šāds krāsu trends radās tikai XX gadsimtā! Kā tas notika, ka šīs krāsas "mainīja dzimumus"?

Agrāk zila krāsa tika piešķirta meitenēm, jo šī krāsa bija saistīta ar Mariju. Mazām dāmām bija jāidentificējas ar viņas dievišķību, tīrību un pakļautību. Savukārt sarkanā krāsa (vai drīzāk tās atšķaidītā versija - rozā) tika asociēta ar varu, spēku un Kristus asinīm, tāpēc zēni biežāk tika ģērbti rozā.

Tad kāpēc tika mainītas šīs krāsas? Pirmās ziņas par to nāk no Versaļas. Ludvigs IX izvēlējās zilu fonu zem karaliskā ģerboņa. Laika gaitā šī krāsa pārgāja no dievišķām rokām uz aristokrātijas rokām, un beigās nonāca uz uniformām. Tieši pēc Otrā pasaules kara zila krāsa sāka būt arvien vairāk saistīta ar zēniem.

Tas pats notika ar rozā krāsu meitenēm. Visu uzsāka Markīze de Pompadūra, kura apgalvoja, ka tā ir krāsa ar „izsmalcinātu delikatesi” un ieviesa to Versaļas salonos. No tā brīža, lai nezaudētu savai kundzei, dāmas pie dvora sāka ģērbt savas meitas rozā. Laika gaitā rozā kļuva par iecienītu krāsu sieviešu modes dizaineriem un XX gadsimta ekrāna zvaigznēm.

Uzzināt vairāk par bērnu apģērbu krāsu vēsturi un meiteņu kleitu evolūciju gadiem ejot, varat šajā rakstā – KLIKŠĶINIET ŠEIT.

Jaunākais trends bērnu apģērbā? Zemes krāsas un minimālistisks stils Vai pastāv kāds augstākais pavēles noteikums, kā ģērbt bērnus atkarībā no dzimuma? Protams, ka nē! Notiek trends, kurā vecāki pretojas šāda veida sabiedrības spiedienam. Arvien populārāki kļūst minimālistiski bērnu apģērbi zemes krāsās.

Kāpēc vecāki arvien biežāk izvēlas šādu apģērbu savām atvasēm? Šādas izvēles iemesli ir vairāki:

Neitrālās krāsas piemērotas gandrīz jebkuram gadījumam. Var viegli izveidot elegantu kompozīciju, kas izskatās kārtīga un estētiska. Tie parasti ir ļoti vienkārši meiteņu kleitu un bērnu apģērbu modeļi. Trūkums papildus lentītēm, pērlītēm un citiem elementiem nodrošina lielāku drošību mazulim. Uz meiteņu kleitām un bērnu apģērbā šādās krāsās ir daudz mazāk redzami jebkādi netīrumi. Bēša, ķermeņa rozā vai krēmkrāsa ir toņi, kas īpaši nomierina jaundzimušos un zīdaiņus. Tas ir tāpēc, ka šīs krāsas viņiem asociējas ar mātes ādas krāsu, un tādējādi – ar drošību. Tas ir ekoloģisks izvēle. Neitrālās krāsas apģērbu, kas ir labā stāvoklī, vari nodot nākamajai māmiņai, neatkarīgi no viņas bērna dzimuma. Tādējādi tu ne tikai dāvāsi skaistu dāvanu, bet arī samazināsi vides piesārņojumu.

Paaudze „Skumjā bēša bērni”? Daži uzskata, ka meiteņu kleitas un bērnu apģērbi zemes krāsās ir pārāk skumji. Pat Instagram ir radies jocīgs profils – OfficialSadBeige, kas ironiskā veidā izceļ pašreizējo modi neitrāliem bērnu apģērbiem.

Neviens ekstrēmums nav labs, tāpēc, veidojot minimālistisku bērnu garderobi neitrālās krāsās, arī ir jāsaglabā mērenība. Ir labi stila ziņā pievienot spilgtāku krāsu, kas piešķir kopumam vairāk dinamikas un rakstura. Tādējādi neviens neuzskatīs, ka tavs bērns pieder pie „skumjā bēša bērnu” paaudzes.

Meiteņu kleitas dabiskās krāsās. Ko atradīsi Zoya Fashion? Zoya Fashion kolekcijā esam parūpējušies arī par eleganto meiteņu kleitu piedāvājumiem minimālistiskā un neitrālā stilā. Produktu klāstā mums ir gan ikdienas kreācijas (piemēram, adīta Nel vai unikāla Emilie), gan modeļi īpašiem notikumiem (piemēram, romantiskā Dolores un tiulainā Violette).

Pārbaudi tagad citus modeļus – dodies uz cilni MEITENES un izvēlies ideālo kleitu savai meitenei.

Publicējiet komentārus (0)

Submit
uz augšu
Sklep jest w trybie podglądu
Skatīt vietnes pilno versiju
Sklep internetowy Shoper Premium