
Bez stresa, jeb kad ir vērts pārkāpt stila likumus
Apģērba stils ir noteikts veids, kā apvienot garderobes daļas vienā stilizācijā. Pateicoties tam, ka pazīstat konkrētā stila koncepciju, jūs zināt, kāds aksesuārs iederas, piemēram, pie izvēlētās kleitas meitenei, un kā radīt atbilstošu kompozīciju. Tomēr dažkārt ir vērts pārkāpt noteikumus, lai radītu kaut ko pilnīgi neparastu un pārsteidzošu.
Kas ir stils?
Daudzi cilvēki labprāt ģērbjas atbilstoši izvēlētā stila likumiem. Šis veids ne tikai atvieglo apģērbu iepirkumus, bet arī ļauj ievērojami ietaupīt laiku, izvēloties ikdienas stilizācijas. Lielākā daļa garderobes elementu savā starpā sader, tāpēc tos var brīvi kombinēt, nezaudējot enerģiju jauna komplekta izdomāšanai.
Tomēr mode nav jēdziens, ko mēra ar lineālu (lai gan viņas gadījumā var teikt "ar drēbnieka mērlenti"). Tā nemīl stīvus shēmas, izvairās no tām un rada pilnīgi jaunas kompozīcijas, no kurām rodas jauni stilu veidi. Tieši tā ir viņas būtība, un tāpēc dažkārt ir vērts pārkāpt likumu, lai vēlāk varētu palikt atmiņā uz ilgu laiku.
Saskaņā ar vārdnīcu stils ir "pazīmju kopums, kas raksturīgs kādas epochas, kāda reģiona vai radītāja mākslai". To var sastapt, piemēram:
- mākslas darbos
- arhitektūrā
- glezniecībā
- literatūrā
- tēlniecībā
- mūzikā
- lietojumpredmetos
- modē
Kādus modes stilus izšķiram?
Stilu veidu ir ļoti daudz, un nav iespējams nosaukt visus, tomēr pie vispamatākajiem un populārākajiem pieder:
formālais un neformālais (casual), preppy, folk, etno, boho, retro, parīziešu, klasiskais, hipiju, sporta, romantiskais, roka, vintage, glamūra.
Vēlaties tos iepazīt tuvāk? Par šiem un daudziem citiem stiliem varat izlasīt mūsu BLOGĀ. Mūsu sortimentā atradīsiet arī daudz kleitu meitenēm, kuras varēsiet pielāgot bērna iecienītajam stilam. Skatiet tagad jaunāko kolekciju un dodieties uz sadaļu JAUNUMI!
Stils un mode – līdzības un atšķirības
Paliek jautājums, vai tādā gadījumā stils un mode ir vienādi jēdzieni? Ne gluži, lai gan daži tos lieto kā sinonīmus.
Mode ir dinamiska un vispārīgāka. Moderns apģērbs ir tāds, ko raksturo kā jaunu un vienlaikus atspoguļojošu mūsdienīgumu. Tomēr, ja kāds apģērbšanās veids (piemēram, spāņu stila kleita meitenei) izplatās ātri un to izmanto daudzi cilvēki, ir liela varbūtība, ka tas ilgi neizdzīvos. Tas izskaidrojams ar to, ka, pirmkārt, tas iznīcina indivīda individualitāti, un, otrkārt, intereses uzturēšana prasa pastāvīgas izmaiņas. Tā ir nemitīga truša dzenāšana, kur lielāko prieku sniedz pati dzīšanās, nevis galvenais mērķis.
Stils salīdzinājumā ar modi ir unikālāks, tas atspoguļo apģērba lietotāja identitāti un personību. Turklāt tas ir neatkarīgs no laika – no jums atkarīgs, cik ilgi bērnam uzvilksiet iecienīto stilizāciju, piemēram, kleitu meitenei. Šeit galvenā loma ir radošumam un drosībai apģērbu komplektu veidošanā.
Tomēr šos jēdzienus nevar atdalīt ar biezu līniju, jo bez modes nebūtu stilu un otrādi. Dažkārt tomēr ir jāpārkāpj apģērbšanās likums, lai rastos kaut kas jauns un vienlaikus pastāvīgs.
Vai apģērbšanās shēmu laušana ietekmē bērna attīstību?
Jau no paša sākuma bērns mācās dzīvot gatavā sociālā shēmā. Tam ir noteikti uzvedības likumi un lomas, kas jāapgūst, lai tiktu akceptētam sabiedrībā. Tomēr pastāvīga likumu ievērošana nogalina radošumu, individuālismu un indivīda darbības spējas izjūtu. Tāpēc ir labi mazulim parādīt, ka dažos gadījumos ir vērts saliekties dominējošie likumi.
Bērnu garderobes veidošana ir ideāla iespēja tam! Kopīga stilizāciju komponēšana, sarunas par apģērbšanās likumiem un mēģinājumi radīt savus komplektus, izmantojot, piemēram, kleitu meitenei, ļaus bērnam saprast valdošos likumus un vienlaikus dos atbilstošu lauku savas personības izteikšanai. Papildus šāda rīcība atbalstīs pašvērtības un lēmumu pieņemšanas spēju attīstību.
Kad var pārkāpt stila likumus?
Likumi ir tam, lai tos pārkāptu, tomēr ne vienmēr tas ir piemēroti. Apģērbšanās etiķete precīzi nosaka fasonus, garumu un krāsas, kas jāuzvelk noteiktā situācijā, piemēram, neviens neuzvilks rozā tērpu uz bērēm. Atbilstošs apģērbs ir cieņas pazīme pret vietu, situāciju vai personu. Un lai gan bērni bieži šajā gadījumā tiek ārstēti iecietīgāk, tiem jau no paša sākuma jāmācās robežas modē.
Tad kad vislabāk var eksperimentēt ar apģērbu? Ja vēlaties nedaudz palainoties ar stilizācijām, izvēlieties tam ikdienas modi. Šāda veida tērpu gadījumā nav tik daudz obligāto likumu, tāpēc var nedaudz atslābināties un palainoties ar izskatu.
Lieliska iespēja būs arī ballītes, dzimšanas dienas vai pieņemšanas. Tomēr nemēģiniet to uz ģimenes svinībām – ja vien ļoti negribat sastrīdēties ar mīļo tanti.
Nesaderīgu rakstu apvienošana – kā to darīt ar prātu?
Vai, ja izvēlējāties bērnam punktainu kleitu meitenei, tas nozīmē, ka tagad visai stilizācijai jābūt vienādos punktiņos? Var būt, bet nav obligāti. Ir daži paņēmieni, pateicoties kuriem pirmajā acu uzmetienā nesaderīgi raksti kopā dos patiešām intriģējošu efektu.
Gludos elementus ar rakstainiem apvienosiet ar vienas kopīgas krāsas palīdzību. Ja tomēr ceriet uz kontrasta efektu, pielāgojiet apģērbus komplementāros toņos, izmantojot krāsu paleti. Šie likumi attiecas arī uz svītrām un monohromatiskiem rakstiem.
Kombinējot divus dažādus rakstus, cenšaties izvēlēties tādus, kas nebūs no vienas kategorijas vai vienādā izmērā. Piemērs? Ja vēlaties savienot, piemēram, divus ziedu rakstus, lai viens no tiem būtu mazāks vai apvienojiet tos ar to pašu krāsu. Pateicoties tam, izvairīsieties no nepiemērotības efekta.
Tagad jau zināt, kad varat atļauties nedaudz palainoties. Neatliek nekas cits kā ķerties pie darba! Veiksmi!