Kā izvēlēties apģērbu bērnam ar jutīgu ādu? 0
Kā izvēlēties apģērbu bērnam ar jutīgu ādu?

Kā izvēlēties apģērbu īpaši jutīgai ādai?

Bērnu jutīgā āda prasa īpašu uzmanību ne tikai ikdienas aprūpē, bet arī apģērbu izvēlē. Pareizi izvēlēti apģērbi var ievērojami uzlabot bērna komfortu un samazināt ādas kairinājumus. Uzzini, kā atpazīt īpaši jutīgas ādas vajadzības un izvēlēties piemērotākos apģērbus.

Ar ko atšķiras bērna āda no pieauguša ādas?

Āda ir cilvēka lielākais orgāns, kas pilda daudzas svarīgas funkcijas (tai skaitā aizsargājošu, termoregulējošu, vielmaiņas un taustes). Tomēr bērna dzīves sākumā tas vēl nav pilnībā attīstīts. Nepieciešami vismaz 3 gadi, lai izveidotos visi nepieciešamie mehānismi. Tāpēc bērna āda ir smalka un ļoti jutīga pret ārējiem faktoriem.

Kādas tātad ir atšķirības bērna un pieauguša ādā? Bērna āda:

  • Mazāk saglabā siltumu nepilnīgi attīstītu tauku un sviedru dziedzeru dēļ
  • Satur mazāk matu, tāpēc UV aizsardzība ir vājāka
  • Satur mazāk šūnu savienojumu un pigmenta šūnu, tāpēc vairāk pakļauta saules apdegumiem
  • Ir plānāka nekā pieauguša cilvēka āda un sliec uz ātrāku izžūšanu un ūdens zudumu
  • Ādas virsma attiecībā pret ķermeņa masu ir ievērojami lielāka
  • Jaundzimušā ādas pH ir tuvu neitrālam, tāpēc bērna āda vairāk pakļauta infekcijām un kairinājumiem

Kādi tātad ir vissvarīgākie principi bērna ādas labas kondīcijas saglabāšanai?

  • Regulāra mazgāšana, īpaši lokos, kur mēdz krāties netīrumi un sviedri
  • Mitrināšana ar speciāli bērniem paredzētiem preparātiem
  • Atbilstoša ventilācija, izvēloties apģērbu no dabīgiem audumiem un ar pareizu piegriezumu

Dažkārt tomēr ir tā, ka neraugoties uz to, ka ikdienā rūpējies par mazuļa ādu, bērns vārpstas, griezās, dusmojas un kliedz ģērbjoties. Varbūt nav runa par vienkāršu ādas kairinājumu, bet par dziļāku problēmu – sensoro integrācijas traucējumiem.

Kas ir sensoro integrācijas traucējumi (SI)?

Ar sensoro integrācijas traucējumu nosaukumu apzīmē organisma nepareizu reakciju uz ārēju kairinātāju (pārjutība, mazjutība vai sensoro stimulāciju meklēšana). Tie var skart vienu vai vairākus maņu sistēmas. Šāda stāvokļa cēloņu mēdz būt daudz – sākot no auglotņa attīstības, caur dzemdību veidu un norisi, beidzot ar vides faktoriem.

Ar ko visbiežāk izpaužas SI traucējumi? Ja pamanīji, ka tavs bērns uzrāda, piemēram, pastiprinātu vai pazeminātu jutību pret kairinātājiem, ir runas traucējumi, problēmas ar uzmanības koncentrēšanu, ir emocionāli pārstimulēts vai kustību ziņā neveikls, apsver doties ar to pie atbilstoša speciālista.

Bet kā vēl vari atbalstīt tik jutīgu mazuli? Izvēloties piemērotu bērnu garderobu. Izlasi, kas ir galvenais, izvēloties apģērbu jutīgam uz pieskārienu bērnam.

Uz ko pievērst uzmanību, izvēloties apģērbu jutīgam bērnam?

Pretēji priekšstatiem pat mazākais apģērba elements, piemēram, kleitas meitenēm, var būt milzīgas nozīmes komfortam bērnam, kas jutīgs sensori uz pieskārienu. Izvēloties atbilstošu tērpu, atbalstīsi viņa attīstību un samazināsi nepatīkamās reakcijas uz kairinātājiem. Ko tātad vērt ņemt vērā?

Materiāls – pamats komfortam

Mīksts un dabīgs audums kleitā meitenītei būs ne tikai patīkams pieskarienam, bet arī nodrošinās atbilstošus apstākļus bērna ādai. Gaisa caurlaidība un mitruma novadīšana samazina kairinājumu risku, kas varētu papildus pastiprināt SI traucējumu problēmas.

Pareizs piegriezums

Ja tavs bērns ir jutīgs uz pieskārienu, un turklāt viņa ādai ir tendence uz kairinājumiem, izvēlies drīzāk vaļīgus apģērbu un kleitu meitenēm piegriezumus. Katrs papildu sašaurinājums vai pieguļošana var pastiprināt simptomus, un tāpēc mazulis negribīgi uzvilks izvēlēto kreāciju. Un strīds gatavs.

Atbilstošs izmērs

Pārāk lieli, un jo vairāk pārāk mazi apģērbi arī var pastiprināt SI traucējumu efektus. Piemēro izmēru bērna pašreizējiem parametriem, tādā veidā neviens liekais materiāls vai spiediens neizraisīs nepatīkamas reakcijas mazulim.

Aplikācijas un dekoratīvie elementi

Papildinājumi pailleķu, pērlīšu vai citu aplikāciju veidā uz kleitas meitenītei varbūt izskatās efektīgi, bet jutīga uz pieskārienu bērna gadījumā drīzāk neder. Tie ir papildu kairinātāji, kas var būt viņam nekomfortabli. Drošības labad labāk no tiem atteikties.

Etiķetes, šuves un rāvējslēdzēji

Vēl viens faktors, kas var radīt nepatīkamas taustes sajūtas, ir etiķetes, līkas šuves un nepareizās vietās izvietoti rāvējslēdzēji kleitu meitenēm. Turklāt ilgstoša šo neērtā elementu iedarbība var arī savainot tavu bērnu un izraisīt nepatīkamus kairinājumus.

Pirms tātad nolemj par konkrētu kreācijas modeli, apskatīsies šuves un rāvējslēdzējus, bet pēc iegādes noņem visas etiķetes. Kā to darīt, uzzināsi no šī raksta.

Auduma faktūra un virsma

Jutīgiem bērniem svarīga ir ne tikai materiāla sastāvs, bet arī tā faktūra. Izvairīsies no rupjiem, skrapjiem vai pārāk strukturētiem audumiem. Labāk izvēlēties gludas, mīkstas tekstūras, kas nesagādās papildu diskomfortu jutīgajai ādai.

Krāsas un ķīmiskie apstrādes līdzekļi

Tumšās un spilgti krāsotās tkaninas bieži satur vairāk ķīmisko apstrādes līdzekļu, kas var kairināt jutīgo ādu. Priekšroku dodiet dabīgās, maigās krāsās un necertificētiem organiskiem materiāliem, kas mazāk apstrādāti ar ķīmiskām vielām.

Prasīgiem bērniem garderobes un kreāciju īpašiem gadījumiem kleitu meitenēm veidā izvēle var būt īsts izaicinājums. Tomēr regulārs terapeitisks darbs un konsekvence, izvēloties tikai ērtus un kustības neierobežojošus tērpus, var panākt, ka drīz ģērbšanās kļūs ne par nepatīkamu pienākumu, bet par prieku.

Publicējiet komentārus (0)

Submit
uz augšu
Sklep jest w trybie podglądu
Skatīt vietnes pilno versiju
Sklep internetowy Shoper Premium